Propojení Singing didgeridoo s Ondřejem Smeykalem 1. 8. v 19.00 v Olomouci - kino Lípa

Singing didgeridoo s Ondřejem Smeykalem 1. 8. v 19.00 v Olomouci – kino Lípa

Akustický ambientní koncert českého průkopníka hry na didgeridoo

Ondřej Smeykal svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo a posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvou. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo Smeykalova živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů.

Speciální kategorií je Smeykalova padegogická, populizátorská a výtvarná činnost. Lektoruje jak předškolní děti, tak dospělé fanoušky didgeridoo (řada jeho studentů v řadě zemí se stala již osobitými umělci).

Především díky této umělecké versatilitě byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací Didge Project jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

Kde: Bývalé kino Lípa, tř. Svornosti 111/2a

Vstupenky: 290,- Kč , č. ú. 1758125012/3030

nebo on-line zde:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/25316-singing-didgeridoo-ondrej-smeykal


Bal-con
Balance - connection

PO, Út, Pá 9.30-15.00 / St, Čt. - pro objednané

webdesign 2024 studiolkm.cz