Propojení Význam kamenů nejen v krajině 29. 5. v 17.00 U lipek Vojnice

Význam kamenů nejen v krajině 29. 5. v 17.00 U lipek Vojnice

Drahé kameny jsou našimi společníky od pradávných dob, stejně jako velké kameny zasazené lidskou rukou do krajiny. Jaký význam lidé kamenům dávali, proč si jich tolik cenili a vyhledávali je? S jejich léčivými účinky a možném praktickém využití v současné době nás seznámí pan Pavel Comte Dočkal.

Přijďte, těšíme se. Přibližná mapa dole pod textem.

      

Přinášíme Vám inspiraci lidí, žijících z vlastního pramene tvorby. Zdroj jejich nadšení generuje radost, kterou můžeme spolu pocítit a sdílet. Pod starou lípou, v tomto úzkém kontaktu s krajinou si lépe uvědomíme, že všichni jsme součástí jednoho velkého celku. Potkáme se pod širým nebem v těchto termínech:

Pondělí 29. května 2023 v 17 hodin VÝZNAM KAMENŮ NEJEN V KRAJINĚ

Drahé kameny jsou našimi společníky od pradávných dob, stejně jako velké kameny zasazené lidskou rukou do krajiny. Jaký význam lidé kamenům dávali, proč si jich tolik cenili a vyhledávali je? S jejich léčivými účinky a možném praktickém využití v současné době nás seznámí pan Pavel Comte Dočkal.

Sobota 24.6.2023 v 18 hodin OSLAVA SVATOJÁNSKÉ NOCI

Taneční skupina „Obyčejně neobyčejné ženy, aneb Hanácké břôch“, vedená paní Reginou Valentíkovou, zatančí na oslavu života a plodnosti dva tance pro MATKU ZEMI. Toto naše dávné sjednocení s přírodou si navíc připomeneme symbolem kruhu a praktickou ukázkou pletení květinového věnce do vlasů dívek a žen. Aranžováním květin nás provede paní Markéta Kosubová.

Sobota 8.7.2023 v 17 hodin SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ S KYTAROU A BUBNY

Pod širým nebem dokonale sladění s okolní krajinou budeme společně zpívat, tančit a bubnovat písně na oslavu přírody, stromů a života. Zapůjčit bubny lze přímo na místě, můžete si přinést i vlastní. Večerem provází manželé Kateřina a Tomáš Pokorní.

Pondělí 7.8.2023 v 17 hodin LÉČIVÉ ÚČINKY RAKYTNÍKU ŘEŠETLÁKOVÉHO

Rodinná farma z Polic u Valašského Meziříčí hospodaří na pozemcích a v tradici předků již řadu let. Živí se tím, co je baví, motivuje a dává jim hluboký smysl. Víte, že rakytník řešetlákový je velmi bohatý zdroj vitamínu C? Praktické zkušenosti z pěstování, ochutnávka jejich produktů nás čeká s Lucií a Martinem Stromšíkovými.

Sobota 26.8.2023 v17 hodin SPOLEČNÉ ZPÍVÁNÍ S KYTAROU A BUBNY

Pod širým nebem dokonale sladění s okolní krajinou budeme opět společně zpívat, tančit a bubnovat písně na oslavu přírody, stromů a života. Zapůjčit bubny lze přímo na místě, můžete si přinést i vlastní. Večerem provází manželé Kateřina a Tomáš Pokorní.

Sobota 9.9.2023 v 17 hodin DŘEVO V RUKOU UMĚLCE

Stromy rostou mnoho desítek let. Poskytují stín, plody i dřevo člověku, úkryt a obživu ptákům i hmyzu. Co se však děje se stromem, pokud jeho kmen neshoří v krbu? Uvidíme krásnou řezbářskou práci na obrazu sv. Ambrože, patrona včelařů, vznikajícího pod rukama umělce. Pan Radomír Surma, restaurátor z nedaleké obce Lípy, nás obohatí o zkušenosti práce se dřevem.

Setkání se konají na poutní trase Moravskoslezské Svatojakubské

u posvátné lípy na hranici tří katastrů obcí Vojnice – Ústín – Křelov.


Bal-con
Balance - connection

PO, Út, Pá 9.30-15.00 / St, Čt. - pro objednané

webdesign 2024 studiolkm.cz